Поради батькам щодо організації харчування дітей!

/Files/images/2023-2024_/загружено.jpg Від харчування дитини залежить її здоров'я.

Тож знати, як правильно організувати режимні моменти, пов'язані з цим процесом, надзвичайно важливо. Режимні моменти пов'язані з харчуванням включають в себе: сніданок, обід, підвечірок, вечерю та моменти пов'язані з ними, - миття рук і дотримання правил столового етикету.

Перехід дитини від домашнього виховання до виховання в дитячому колективі майже завжди супроводжується певними психологічними труднощами. Чим менша дитина, тим важче вона переносить цей період. Часто в цей час знижується у дітей апетит, порушується сон, іноді спостерігаються невротичні реакції, знижується загальна опірність до захворювань. Правильна організація харчування в цей час має велике значення і допомагає дитині легше адаптуватися в колективі. Перед приходом в дитячий садок батькам рекомендується наблизити режим харчування і склад раціону до умов дитячого колективу, привчити його до тих страв, які найчастіше дають в дитячому саду, особливо якщо вдома він їх не отримував.

Раціональне харчування.

Одна з основних умов здоров'я людини, її довголіття, плодотворної праці. Харчування повинно не лише покривати енергію, що витрачається дитиною, але й забезпечувати матеріал, необхідний для росту й розвитку всіх органів і систем організму. Досліджено, що процеси обміну речовин у дітей протікають значно інтенсивніше, ніж у дорослих. Адже вони більше рухаються і гуляють, що теж викликає значні енергетичні витрати.В їжі повинні обов'язково поєднуватися у правильному співвідношенні речовини, що входять до складу тварин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, вода.

У щоденному раціоні дитини обов'язково мають бути вітаміни.

Вітаміни відіграють роль каталізаторів в обмінних процесах, вони необхідні для росту й розвитку кліток, тканин. Вітаміни вводяться з їжею. Як правило, вони не синтезуються в організмі. Вітаміни діляться на 2 групи: жиророзчинні (А, D, Е, К) і водорозчинні (С, В).

Сезонне харчування.

Харчування за сезоном вкрай важливе для здоров’я, бо в потрібний час включаються всі захисні функції організму. Раціон повинен підтримати оптимальний баланс вологи в організмі, зміцнити імунітет і систему травлення, підготувати легені і шкіру до агресивних періодів сильних вітрів і низьких температур. Усвій раціон слід включити в достатній кількості корисну жирну морську рибу, теплі страви з осінніх овочів, різні каші. Все це допоможе організму створити енергетичну базу, а значить, ви менше будете хворіти і відчувати себе втомленим і сумним.

Харчування дітей має бути здоровим та збалансованим.

Ось кілька порад, які допоможуть скласти домашнє меню:акцентуйте увагу на овочах і бобових - вони мають бути основою раціону; стежте, щоби дитина щодня їла фрукти та ягоди, молочні та кисломолочні продукти, у невеликих порціях - цільнозернові продукти, насіння та горіхи; упродовж тижня готуйте рибу (2-3 рази на тиждень) і м’ясо (переважно птиці і кролика); мінімізуйте кількість солі та цукру; - для дітей 2-3 г на добу, цукор: 25-50 г на добу включаючи фруктові цукри; використовуйте корисні олії (оливкова, кукурудзяна, лляна, гарбузова, горіхова); стежте за водним балансом: дитина має отримувати достатньо рідини і пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги.

Здоров'я Вам та Вашим малятам!

Кiлькiсть переглядiв: 191

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.