ВІТАЄМО З РІЗДВОМ!

#EasyCut

Піст перед Різдвом

За сорок днів до Різдва прийнято дотримуватися посту, тобто не вживати м'яса, яєць, молока, лише зрідка дозволяється риба та олія. Такий пост потрібен для того, щоб очистити тіло, але головне призначення посту не в цьому, він потрібен для того, щоб очистити душу. У період посту не можна злиться, ображатися, свариться, думати про погане. Саме для того, щоб всі стали хоч трішки добрішими і потрібен піст.

Святвечір

Останній день посту і перед день Різдва прийнято називати святвечором. А якщо бути точніше, то це вечір перед святом. Святвечір буває не тільки перед Різдвом, але різдвяний святвечір найбільш шанований християнами день. У цей день посилено готувалися до святкування Різдва.

Назва святвечора походить від назви страви - кутю. Сочиво готують зі злаків - ячменю, рису, пшениці. Злаки відварюють і замочують з маком, горіхами, фруктами. Масла у святвечір не додавали, адже це був ще день посту, а щоб страва вийшла більш смачною і ситною, клали в неї трохи меду.

Ставили на стіл в святвечір і інші страви. Їх мало бути 12 - стільки, скільки було апостолів у Ісуса. До того ж, всі страви на Святвечір повинні бути пісними, адже все ще триває різдвяний піст.

Різдвяні традиції

Цей день славиться своїми традиціями, які трохи призабули, але зараз всі намагаються згадати їх і дотримуватися, адже ці традиції об'єднують родини, роблять їх дружнішими, а саме Різдво довгоочікуваним, яскравим і незабутнім.

Насправді таких традицій існує дуже багато і в кожному краю вони відрізняються, але є кілька основних, які дотримуються багатьма людьми.

Ялинка

Наряджати деревце - не така вже й давня традиція. З'явилася вона давно, але остаточно утвердилася трохи більше ста років тому. Зараз ялинка у багатьох асоціюється з Новим Роком, але спочатку ялинку наряджали до Різдва. Перші ялинки були прикрашені НЕ кульками, а яблуками, пряниками, дзвіночками, маленькими свічками. Кожна з прикрас мала свій сенс і призначення. А головна прикраса ялинки - зірка на верхівці символізує ту саму Віфлеємську зірку, яка сповістила про народження Ісуса.

Колядки

Колядували переважно діти і молодь, вони ходили від хати до хати і співали колядки, а господарі повинні були їм віддячити. Вважалося, що чим більше колядників прийде в будинок, тим кращий і щасливіший буде весь наступний рік.

Цю традицію дотримуються і зараз, але не в таких масштабах, як раніше. Але збереження традицій згуртовує родини, допомагає зберегти зв'язок поколінь, тому необхідно розповідати дітям про свято Різдво Христове, історія для дітей про це свято має звучати в кожному будинку.

Вечеря з сім'єю і хрещеними

Різдво - сімейне свято і в цей день вся сім'я збирається за одним столом. Також діти носять частування своїм хрещеним батькам. У різних регіонах ця традиція відрізняється, але завжди вечерю хрещеним несуть після вечері з батьками. А хрещені в свою чергу дарують хрещеникам солодощі, гроші, подарунки.

Кутя

Солодка, з пшениці, рису або іншого злаку - для дітей це справжні ласощі. На святвечір готують голодну, пісну кутю або, як її ще називають, сочиво. Ця кутя рідка, без масла і молока. На Різдво ж прийнято готувати багату кутю з молоком і маслом.

Також в кутю додають сухофрукти, шоколад.

Чудеса Різдва

Вважається, що на Різдво небеса відкриваються і у них можна просити про що завгодно.Головне, щоб бажання було щирим, світлим.

В ніч перед Різдвом і в день Різдва трапляються чудеса: люди зцілюються від хвороб, збуваються їх потаємні мрії.Але для того, щоб диво сталося, треба в нього вірити.Дітям важливо вселити віру в чудо, з яким легше йти по життю і долати труднощі.Тому треба своїм малюкам розповісти про Різдво, історія свята для дітей повинна звучати як казка, хороша, добра казка, в яку дитина повірить і в її душі стане трохи тепліше і світліше.

Кiлькiсть переглядiв: 64

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.