/Files/images/20151024231206_photo.png

Шановні батьки!

Пропонуємо матеріали щодо безпеки життєдіяльності, що є одним з основних аспектів всебічного розвитку людини.

Цінне, що є в кожного з нас - це наше життя, а особливо життя наших дітей !

( особливо гостро стоїть питання безпеки в такий складний час)

/Files/images/3.png

Дітям про війну в Україні

wym-1655113119093

ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку, лісовий скарб

wym-1655113514826

Поради батькам

wym-1655073438985

Проводимо літні канікули безпечно. Пропоную переглянути відео про правила поведінки влітку.


Безпека влітку. Правила поведінки влітку дітям. Правила безпечної поведінки влітку для дітей.

( Запропонувала вихователь Шеховцова І.П.)

Ознайомлюємо дітей з правилами поводження з сірниками.

"Сірник маленький, а біда велика" - заняття по ОБЖД - ІІ молодша група

(Запропонувала вихователь Шеховцова І.П.)


Як зробити прогулянки з дітьми безпечними та захистити їх від вибухонебезпечних предметів?

  • Якщо у вашому місті нещодавно вели бойові дії чи територія, де ви живете, перебуває під обстрілами, вам потрібно бути дуже уважними та обережними під час прогулянок:
  • Не відвідуйте парки, ліси та пляжі, якщо ваша місцева влада забороняє це робити.
  • Уважно огляньте дитячий майданчик перш ніж гуляти там, не тільки під ногами, але й на рівні кущів та гілок дерев.
  • Не дозволяйте дітям наближатись та піднімати незнайомі та покинуті речі, як-от іграшки, книжки, пакунки, сумки і тп. Вони можуть бути замінованими.

Дивіться відео про безпечні прогулянки,
поширюйте його та бережіть своїх рідних!


Обережно: міни! Безпечні прогулянки

(Матеріал запропонувала Крюкова Т.В.)


Літні канікули у розпалі і хочеться знайти для дітей цікаві та корисні заняття!
Знайомо?

Тоді вам сподобається наш інтерактивний 15-хв урок із мультиками та цікавими завданнями про мінну безпеку!

Як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та які правила безпечної поведінки потрібно вживати, якщо побачив міну чи боєприпас.

Ваша дитина точно не засумує, а найголовніше запам’ятає усі правила безпечної поведінки!


Інтерактивний урок із мінної безпеки для молодшої школи

(Матеріал запропонувала Крюкова Т.В.)


Корисні підказки. Сам удома

Правила поведінки з електроприладами

Абетка безпеки для дитини і родини

/Files/photogallery/image (13).jpg /Files/photogallery/image (12).jpg /Files/photogallery/image (11).jpg /Files/photogallery/image (10).jpg /Files/photogallery/image (9).jpg /Files/photogallery/image (8).jpg

Матеріал запропонувала Кузіна Н.Ф.

Користь лісових ягід

Що таке смак літа? Для багатьох це смак лісових ягід, дбайливо зібраних на галявині або лісовий хащі. Лісові ягоди і плоди — справжнє джерело вітамінів та інших корисних речовин: у деяких ягодах вміст вітамінів і антиоксидантів навіть дорівнює або трохи перевищує добову норму потреби нашого організму.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/9.jpg

Лісові ягоди і плоди — дари природи для вашого здоров’я.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/2.jpg

Не тільки народна медицина використовує лісові ягоди для приготування різних лікарських препаратів: офіційна медицина також використовує екстракти і витяжки з ягід.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/6.jpg

Суниця — одна з найсмачніших лісових ягід. Суниця містить надзвичайно велику кількість корисних речовин: вітаміни С і В1, В6, мікроелементи, фолієву кислоту, каротин, саліцилову, нікотинову, лимонну, хінну та інші кислоти, флавоноїди, легкозасвоювані цукри — глюкозу і фруктозу — в суницях їх більше, ніж у будь-яких інших ягодах.

Корисні як свіжі ягоди суниці, так і сушені: в ході сушіння корисні властивості ягід не пропадають. При захворюваннях шлунка, гіпертонії, атеросклерозі, каменях у нирках і печінці, подагрі корисні свіжі ягоди суниці. Для лікування ран і порізів застосовують сік суниці.

Відвари і настої із сушених ягід суниці мають потогінну, сечогінну і протимікробну дію, регулюють травлення та мінеральний обмін.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/11.jpg/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/7.jpg

Такі ягоди як брусниця, чорниця і лохина ефективні в профілактиці хвороби Альцгеймера завдяки вмісту речовин, які сповільнюють вікову дегенерацію тканин центральної нервової системи.

Американські геронтологи з Флоридського університету та університету Тафтса вважають, що захисна дія цих лісових ягід пояснюється не тільки вмістом сильних антиоксидантів. Чорниця, брусниця і лохина містять певні речовини, які впливають на проходження хімічних сигналів між нейронами.

Такі ягоди як брусниця, чорниця і лохина ефективні в профілактиці хвороби Альцгеймера. Такі ягоди як брусниця, чорниця і лохина ефективні в профілактиці хвороби Альцгеймера. Крім цього, чорниця попереджає розвиток ракових пухлин, знижує рівень цукру в крові, покращує імунітет. Як антиоксидант, чорниця запобігає ранньому старінню шкіри і всього організму. Також, як багато хто знає, ягоди чорниці особливо корисні тим, хто має проблеми із зором, сітківкою ока і м’язами очного яблука. Крім цього, чорниця — відмінний натуральний антибіотик.

Брусниця — ще одна корисна лісова ягода, потужний імуномодулятор, що містить цілий комплекс вітамінів і мінеральних речовин. Препарати на основі брусниці застосовують як дезінфікувальний, сечогінний засіб при лікуванні циститу, сечокам’яної хвороби. Брусниця має протизапальну дію у лікуванні застуди: пригнічує розвиток мікробів і виводить токсини з організму.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/8.jpg

Ягоди ожини особливо корисні тим, хто має проблеми шлунково-кишковому тракту. При шкірних захворюваннях рекомендують компреси з ягід і листя ожини. Ягоди цієї рослини можна вживати в досить великій кількості.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/5.jpg

Малина — родичка ожини — не менш корисна для здоров’я. Містить лимонну, яблучну, винну саліцилову і інші органічні кислоти, вітамін С, А, В1, В12, РР, залізо, мідь, солі калію, йод. За рахунок вмісту кумаринів, ягоди малини нормалізують згортання крові і знижують рівень протромбіну.

Взимку заморожені ягоди малини можна додавати в негарячий чай: вони допомагають у лікуванні застуди, грипу.

/Files/images/2021_2022/distantsyna_robota/17.jpg

Свіжі плоди терну як в’яжуче рекомендуються при різних розладах шлунка і кишечнику, а суниця — одна з найсмачніших лісових ягід.

Малина містить велику кількість клітковини, тому особливо рекомендується тим, хто має проблеми з травленням. Йод і солі калію, що містяться в малині, — відмінний профілактичний засіб при атеросклерозі і порушеннях серцевого ритму. Ягоди малини поліпшують апетит, мають кровоспинну і антитоксичну дію, особливо корисні при гіпертонії, хворобах нирок, атеросклерозі; покращують стан шкіри і борються з депресією і стресами.

Плоди лісового терну багаті на пектин і пектиноподібні речовини, містять вітамін С і яблучну кислоту, мінеральні солі, цукру, глікозид пруназин, ароматичні і дубильні речовини. Свіжі плоди терну як в’яжуче рекомендуються при різних розладах шлунка і кишечнику.

Плоди чорноплідної горобини багаті цукрами і органічними кислотами, також містять дубильні речовини, пектин, каротин, вітаміни С, В1, В2, Е, РР; глікозиди, калій, магній, кальцій, залізо, макроелементи: цинк, марганець, мідь, алюміній, селен, хром, кобальт та ін. Терпкий, кислувато-солодкий смак ягід чорноплідної горобини збуджує апетит, підвищує кислотність і переварювальну здатність шлункового соку, покращує функцію щитовидної залози. Особливо корисні при гастритах із зниженою кислотністю, при підвищенні проникності судин, гіпо- і авітаміноз.


Яка небезпека може спіткати влітку? Корисно буде подивитись наступне повчальне відео


Корисні підказки. Канікули

(Матеріал запропонувала Крюкова Т.В.)


Кiлькiсть переглядiв: 153

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.