/Files/images/1 (20).jpg

Наймогутнішою дієвою силою, за допомогою якої можна успішно вирішувати питання щодо формування національної гідності, гордості, самоповаги, самодостатності, виховання патріотичних почуттів є українознавство. Українознавство – це знання про сучасне і минуле українського народу, його багатогранне духовне життя.

/Files/images/1.JPG

Нашій Вітчизні потрібні громадяни з усвідомленням своєї належності до роду, краю, держави, творчі особистості етнонаціонально усвідомлені в полікультурному просторі, здорові й духовно багаті. Виховати таких громадян, «виколисати» з дітей народ, носіїв і продовжувачів його духовності,– основне завдання української національної освіти.

/Files/images/1 (3).JPG

Сьогодні назріла потреба глибоко вивчати українську етнопедагогіку, відновити народне виховання дітей з метою збереження нації, забезпечення духовної єдності поколінь.

Основними принципами українознавчої роботи в ЗДО повинні бути народність, природо відповідність, наочність,активність, систематичність, послідовність, врахування вікових та індивідуальних особливостей, краєзнавство.

/Files/images/1 (8).JPG

Однією з форм роботи з українознавства є створення національних куточків.

/Files/images/1 (4).JPG

В кожній групі створені та функціонують національні куточки за допомогою яких формується цікавість до звичаїв та традицій рідного краю. Діти мають можливість познайомитися із державною та національною символікою рідного краю, національним одягом, ремеслами, культурою та побутом українського народу.

/Files/images/1 (25).jpg /Files/images/1 (16).jpg /Files/images/1 (13).jpg /Files/images/1 (12).jpg