Забезпечуючи безпеку дітей на вулиці, пам'ятайте, що:

• Не потрібно одягати дорогі прикраси та інші дорогі аксесуари для дитини на вулицю.
  • Не потрібно вішати ключі на шию або на інше видне місце (кладіть їх у кишеньку).
  • Дитині не можна говорити з незнайомцями, йти з ними куди-небудь, брати що-небудь з їх рук, сідати в машину і т.д. Обов'язково обговорить з малюком, що не можна відповідати на питання, де дорослі, хто вдома, де у будинки що лежить і т.д.
  • Дитина повинна знати про те, що потрібно завжди дивитися по сторонах (щоб не опинитися під колесами машини) при виході з під'їзду, переході через дорогу, під час ігор на прибудинковій території.

Щоб забезпечити безпеку дітей на вулиці, батьки повинні засвоїти з ними уроки на тему «хто я».

Так дитина повинна знати наступну особисту інформацію:

• ЇЇ ім'я, прізвище, домашню адресу і телефон, а також імена батьків.
  • Також необхідно вивчити з малюком, які небезпеки/травми можуть бути отримані ним або іншими дітьми: не чіпаємо гостре, важке, гаряче (щоб не поранитися, не вдаритися, не обпектися).

Правила безпечної поведінки дитини на вулиці

Не можна розмовляти з незнайомцями, брати будь-які предмети з їхніх рук, йти з ними. У разі, якщо незнайомець хоче застосувати силу, навчіть дитину кричати і втікати, кликати на допомогу.
Не можна брати з землі і навіть підходити до небезпечних предметів: шприци, ножі, биті пляшки, дивні пакунки і т.д.
Не можна тікати від батьків, ховатися від них, забігати в приміщення, транспорт без батьків.
Навчіть моделі поведінки дитину, якщо вона загубилася (що вона повинна робити, яку інформацію про себе називати, як кликати на допомогу).
Вивчіть з дитиною основні правила поведінки на дорозі (коли переходити вулицю, заборона на ігри біля дороги і т.д.).

Безпека дітей на вулиці: як вчити правила безпеки з дітьми

Пам'ятайте, що привчати дитину до самостійності потрібно поступово. Не лякайте дитину і не розповідайте про всі небезпеки відразу. Подавайте інформацію акуратно, методично (можете завести блокнот і відзначати, які моменти Ви вже поговорили, а про що розповісте наступного разу). Не забувайте по кілька разів опрацьовувати одну і ту ж тему, нагадувати про ті чи інші важливі моменти. Супроводжуйте процес навчання картинками.

У процесі вивчення правил безпечної поведінки дитини на вулиці підключайте родичів для демонстрації рольових сцен. Показуйте як потрібно поводитися на вулиці на своєму прикладі, розширюйте кругозір дитини. А також просіть дитину показати, як вона запам'ятала те, що Ви їй сказали.